Volby Home English

Výzva ODS: odvolejte primátora Plzně

21. 1. 2008 - LiRA

TZ LIBERÁLNÍ REFORMNÍ STRANY
Výzva ODS: odvolejte primátora Plzně za úmyslné porušení zákona
______________________________________


LiRA vyzývá ODS, aby jako vládní strana zodpovídající, mimo jiné, za resorty vnitra a spravedlnosti, prokázala svůj respekt k ústavnímu pořádku a právnímu řádu ČR (nikdo nesmí být nad zákon), odvolala svého funkcionáře z postu primátora Plzně a distancovala se od jeho postupu!

Liberálové již v listopadu 2007 upozorňovali, že zákaz pochodu radikálních nacionalistů 10.11. v Praze ohrožuje svobodu, je minimálně na hraně zákona a listiny práv a posílí tendence k dalšímu omezování politických svobod.

V Plzni úřednící magistrátu "statečně" odolávali nátlaku politické poptávky po zákazu, ale jen do chvíle, kdy primátor z konzervativní ODS zavětřil, že:
a) porušením zákona nic neriskuje
b) u veřejnosti toužící po pořádku může jen získat
c) politici, včetně mateřské ODS, ho podpoří.

Primátor Plzně mohl pro omezení svobody shromažďování použít zákoný postup, úmyslně však překročil zákon a zákaz vydal tak (méně než tři dny před pořádáním akce), aby svolavatel nemohl využít práva na soudní přezkum jeho rozhodnutí.

Liberálové zásadně nesouhlasí s názory extrémistů nacionálního zaměření ať již z různých obskurdních skupin či jim blízkých politiků.
Odmítáme však svévolné porušování zákona a to především z řad čelných politických reprezentantů.


____doplňují informace___:
kauza Bém a spol. byla zatím státním zastupitelstvím odložena ...
-zdeVíce- trestní oznámení, rozhodnutí soudu, článek v LN, atd.