Volby Home English

Liberálové podporují umístění jednotek USA v ČR

28. 3. 2006 - LiRA


TZ LiRA/LiberálovéČR
Liberální reformní strana
aktuální stanoviska
===============


>>k 28.3.06
Liberálové dlouhodobě (15.4.03) podporují umístění jednotek USA (NATO) na území ČR

(reakce na ČTK: Protiraketová základna USA by mohla být i v ČR
Spojené státy jsou blízko dohody s jednou ze tří evropských zemí o vybudování protiraketové pozemní základny. S odvoláním na vysokého představitele Pentagonu to ve svém internetovém vydání napsal list The Washington Times. Mezi kandidáty je podle něj kromě Británie a Polska i Česká republika. Na základně ve vybraném státě bude umístěno deset střel. Česko z americké strany zatím podle mluvčího Ministerstva obrany Andreje Čírtka žádný konkrétní návrh neobdrželo. Dlouhodobě se vedou konzultace pouze na úrovni Severoatlantické aliance.)

Liberální reformní strana je přesvědčena, že v době globálních ohrožení je účinnější obranou strategií aktivní spolupráce se spojenci, než tradiční české vyčkávání. LiRA již -15.4.2003- jako první politická strana vyzvala vládu k jednání o (pře)umístění vojenské základy USA ze SRN na území ČR.
Pro občany ČR je bezpečnostním zájmem ocitnout se pod přímou ochranou akceschopné armády USA. Rizika z umístění vojáků USA jsou nemalá. Nedávná situace Dánska vybraného islamisty za otloukánka potvrdila naši zkušenost z let 1938-39, appeasement nás neochrání.


>>k 27.3.06
Rada ČT projedná 29.3. stížnost LiRA
> Podle informací ze sekretariátu Rady ČT, bude RČT -29.3.- jednat o -podnětu LiRA- na pořad Otázky VM speciál, který podle našeho názoru porušuje jak ústavu, tak i zákon o ČT.

ODS proti OSVČ/daňové prázdniny
> LiRA je zklamaná dalším projevem ztráty soudnosti (po návrhu na 0sazbu DPH z potravin) ODS. Daňové prázdiny pro OSVČ jednou za 4roky jsou nesmyslem. Buď ODS nemyslí svůj návrh vážně, nebo se domnívá, že by šlo daně OSVČ snížit minimálně o 25%.
LiRA podobně nezodpovědné úlety nebude hlásat ani podporovat.

Zelení proti studentům/školnému
> LiRA se zájmem sleduje, jak SZ zkouší lovit liberální voliče. Nekompetentní odpor SZ ke školnému na VŠ ukazuje, že této oblasti nerozumí. Argumentační bitva o výhody školného je už 2-3 roky vybojována liberálními experty -Zlatuška, Matějů, apod.
Jen stručně: školné rozšíří počet studijních míst a učiní dostupnější žádané obory, vytvoří zdroje pro stipendia, zlepší motivaci studentů a zvýší jejich nároky na služby VŠ, atd.