Volby Home English

Rada ČT nenařídila změnu pořadu OVMS

30. 3. 2006 - LiRA


TZ LiRA/LiberálovéČR
Liberální reformní strana
aktuální stanoviska
===============


>>k 30.3.06
Rada ČT nenařídila změnu pořadu OVMS

původní stížnost LiRA z 8.3.2006

> LiRA s překvapením konstatuje, že sekretariát rady stížnost LiRA "přehlédl" viz zapis, protože na pořad OVMs prišlo více stížností, má ředitel ČT odpovědět radě do jejího dalšího jednání 19.4.2006.

>LiRA je pobouřena chováním ČT a týmu OVMs včetně moderátora. Forma pořadu je hrubým porušením zásad rovné volební soutěže. VM mnohokrát v ČT opakované "tak jsou nastavená pravidla", je urážkou zdravému rozumu i základnímu citu pro fair play.

>"Velké" strany dostávající každoročně v rozporu s rozhodnutím Ústavního soudu deseti-stamiliónové částky ze státního rozpočtu.
>Poslanecká -veřejnoprávní televize dává 5stranám 14 90minutových pořadů, a ostatním 21stranám nabízí několik 1-2minutových spotů, pár minut v Dobrém ránu a účast v minimálně sledované II. části nedělních OVM na ČT24.

> LiRA, vzhledem k masově rozšířenému předsudku o nutnosti existence veřejnosti placené a politicky řízené televize a rádia, bude prosazovat zrušení koncesionářských poplatků.
>Pokud politici nechtějí transparentně privatizovat ČT a ČRo, tak ať si je platí ze státního rozpočtu, např. místo "poslaneckých pomníčků" -letos 7mld!. Ubude šikana občanů, stovky miliónů se ušetří na poštovném.


>>k 28.3.06
Liberálové dlouhodobě (15.4.03) podporují umístění jednotek USA (NATO) na území ČR

(reakce na ČTK: Protiraketová základna USA by mohla být i v ČR
Spojené státy jsou blízko dohody s jednou ze tří evropských zemí o vybudování protiraketové pozemní základny. S odvoláním na vysokého představitele Pentagonu to ve svém internetovém vydání napsal list The Washington Times. Mezi kandidáty je podle něj kromě Británie a Polska i Česká republika. Na základně ve vybraném státě bude umístěno deset střel. Česko z americké strany zatím podle mluvčího Ministerstva obrany Andreje Čírtka žádný konkrétní návrh neobdrželo. Dlouhodobě se vedou konzultace pouze na úrovni Severoatlantické aliance.)

Liberální reformní strana je přesvědčena, že v době globálních ohrožení je účinnější obranou strategií aktivní spolupráce se spojenci, než tradiční české vyčkávání. LiRA již -15.4.2003- jako první politická strana vyzvala vládu k jednání o (pře)umístění vojenské základy USA ze SRN na území ČR.
Pro občany ČR je bezpečnostním zájmem ocitnout se pod přímou ochranou akceschopné armády USA. Rizika z umístění vojáků USA jsou nemalá. Nedávná situace Dánska vybraného islamisty za otloukánka potvrdila naši zkušenost z let 1938-39, appeasement nás neochrání.